Avtor: zukanal Objavljeno: 21. 03. 2020

Spodbuda

Spoštovani,

vas in vse vaše domače lepo pozdravljam iz samotnega župnišča. Ko sem pripravljal prejšnja oznanila, si verjetno nihče od nas ni zamišljal, da se bodo stvari tako hitro in tako zelo zaostrile. V teh okoliščinah vas spodbujam, da se danih razmer ne ustrašimo, ampak da ravnamo odgovorno in premišljeno. Tudi sam sem se v teh dneh večkrat vprašal, kako bo. Ko sem se ozrl malo naokrog sem videl, da je kar nekaj stvari, ki bi jih moral postoriti in je sedaj priložnost, da to uredim in vedno se pokaže še kaj novega, ki je ostalo skrito v kakšnem kotu. Smo v postnem času, ki nas vabi, da se umirimo, pogledamo vase in pa da smo drug z drugim povezani, da mislimo drug na drugega. Vsak dan imam sveto mašo, molim brevir, rožni venec in križev pot. Na koncu dneva velikokrat opazim, da je časa kar premalo, predvsem, da ni dolgčas. Pri sveti maši in molitvi imam pri sebi vedno seznam veroučencev, seznam, ki ga imam ob obisku in blagoslovu domov in se vas vseh spominjam pri maši in molitvi. Tudi jaz se priporočam za vašo molitev. Od 19. 03. do 25. 03. smo v tednu družine. Naprošam in nagovarjam vas, da tudi v vaših družinah ohranite, ali obudite skupno družinsko molitev, še posebej ob nedeljah, da molite drug za drugega in drug z drugim. V teh dneh smo obnovili župnijsko spletno stran, na kateri bomo tedensko objavljali oznanila in tudi druge pomembne informacije. Na tej strani najdete tudi povezave do raznih predlogov družinskega bogoslužja. Na koncu bi rad, da to moje sporočilo, kot beseda spodbude in tolažbe, preko vas seže do vseh, ki so vam blizu (domači, starši, stari starši, prijatelji...).

župnik Aleš